23
04.2024
Св. славн. вмч., переможця й чудотв. Юрія Лк 23, 13-25
0,00 / 0,00

Thursday, 20 лютого 2020

Різдво, Мр 15, 1-15
Прп.прп. Партенія, єп. Лампсакійського

Уяви собі, що сьогодні власне до тебе лунає питання Понтія Пилата і звучить воно так: "Тобі кого відпустити? Варраву- бунтівника, розбійника, того хто пролив кров людини, чи Того, хто називає себе Царем Любові та Князем Миру?"

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 15, 1-15.

1. В той час первосвященики вчинили нараду із старшими та книжниками – увесь синедріон. Зв'язавши Ісуса, вони повели й видали його Пилатові. 2. Пилат спитав його:
– Ти – цар юдейський?
Він у відповідь каже йому:
– Ти кажеш.
3. Первосвященики обвинувачували його багато. 4. І знову спитав його Пилат, кажучи:
– Не відповідаєш нічого? Дивись, скільки тебе обвинувачують.
5. Та Ісус нічого більше не відповідав, і Пилат дивувався.
6. На свято Пасхи він відпускав їм одного в'язня, якого вони просили. 7. А був один, що звався Варавва, ув'язнений з бунтівниками, які лід час бунту вчинили були вбивство. 8. І народ, підійшовши, почав просити про те, що він робив їм за звичаєм. 9. Пилат відповів їм, кажучи:
– Хочете, щоб я вам відпустив царя юдейського?
10. Знав бо, що первосвященики видали його зі заздрощів. 11. Первосвященики ж підбурили народ, щоб він відпустив їм радше Варавву. 12. Пилат знову заговорив і сказав до них:
– Що мені робити з тим, якого ви звете царем юдейським?
13. Ті знову закричали:
– Розпни його!
14. Пилат сказав до них:
– Яке зло вчинив він?
Та вони ще гірше кричали:
– Розпни його!
15. Тоді Пилат, бажаючи догодити юрбі, відпустив їх Варавву, Ісуса ж велів бичувати і видав на розп'яття.

У ситуації, що призвела до розіп'яття Ісуса, мабуть, самим страшним є те, що воно відбулося досить звичайним чином. Звичайним у тому сенсі, що розіп'яли Христа не якісь жахливі лиходії або ж служителі диявола, заради якихось своїх таємних цілей, але розіп'яли Його - звичайні люди, які керувалися звичайними людськими інтересами та мотивами. Що керувало ними? Чому вони хотіли позбутися Ісуса?

Для деякої частини фарисеїв, Ісус був руйнівником релігійних підвалин та традицій, богохульник - тому заслуговував смерті. Для інших же, Ісус становив національну загрозу, отже мав померти заради народного блага та спокою. А для Понтія Пилата, Христос загрожував лише в контексті його влади та кар'єри, а тому, який сенс «сваритися з народом»? якщо простіше зробити все так, як вимагає та репетує шалений натовп. Всі ці мотиви керували людьми за усіх часів. Поведінка усіх цих людей, нам яскраво показує, що таке залежність, несвобода, рабство...

– Ти – цар юдейський? запитує Пилат – Ти кажеш - відповів Господь. Ніхто не розумів, що Королівська влада Ісуса, походить з любові Бога до цього світу. Христос не воїн, він не опирається на силі зброї, але на силі Любові і Слова. Слова Божого -  яке визволяє з рабства, рабства що опирається на егоїзмі, брехні, заздрості та гордості. Істина завжди звільняє нас, робить вільними, а брехня зневолює.  Усьому намагайся шукати правду і правда визволить тебе.

Господи з покорою визнаємо в Тобі Царя неба і землі. Просимо Святого Духа, аби ми завжди розпізнавали правду та керувалися нею у нашому житті.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу