19
04.2024
Прп. Івана, старопечерника Лк 22, 63-71
0,00 / 0,00

Monday, 18 березня 2019

Великий Піст, Лк 6, 36-38
Св. Кирила Єрусалимського

Попроси Господа,  щоб торкнувся твого серця і відкрив його на своє слово

Сьогоднішнє слово походить з Євангелія від Луки 

Лк 6, 36-38

Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний.
Не судіть, і не будете суджені; не засуджуйте, й не будете засуджені; простіть, і вам проститься.
Дайте, то й вам дасться: міру добру, натоптану, потрясену, переповнену дадуть вам. Якою бо мірою ви міряєте, такою й вам відміряють.


Cлово krino, яке з грецької перекладається, як «судити», означає також видати вирок, оцінювати, приректи, а kata-dikadzo, дослівно означає kata – згори і dikadzo – засуджувати за провину, осуджувати. Отже, йдеться не про якусь думку про інших, а про зверхнє ставлення до людей і осуд із цієї власне перспективи. Чи щось подібне має місце і у твоєму житті? Тобі здається, що ти кращий за інших і тому маєш право їх засуджувати? 

Ісус каже: «Якою бо мірою ви міряєте, такою й вам відміряють». Отже, твоє ставлення до інших фактично чинить тебе твоїм власним суддею. Якщо зверхньо дивишся на інших, осуджуєш, видаєш вирок і не хочеш пробачити, то все це до тебе ж і повернеться. Натомість, якщо спроможешся стати поруч з іншою людиною, а не над нею, якщо спроможешся на те, щоб любити ворогів – зазнаєш того ж. Тож який ти суддя для самого себе? 

Рада «не судіть…» не означає пасивності. У наступному уривку Ісус каже: «вийми перше колоду з ока свого, і тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого». Це не означає «не звертай уваги на ближнього», це означає, що почати змінювати інших треба від зміни самого себе. Перш ніж сказати щось ближньому, варто переконатися, що проблема не у тобі. А коли відчуєш, як то важко працювати над собою, тоді зможеш з більшою повагою і любов’ю допомогти ближньому. 


Попроси Господа, щоб Він допоміг...

Слава Отцю…