29
03.2024
Прп. Марка, єп. Аретусійського, і Кирила дияк., та інших, що з ним постраждали при Юліані, мучителеві Мт 27, 45-56
0,00 / 0,00

Wednesday, 06 березня 2019

Wielki Post, Мт 6, 1-6. 16-18
Попільна середа

Сьогоднішнє слово читаємо з Євангелія від Матея
Мт 6, 1-6. 16-18

“Уважайте добре, щоб ви не чинили ваших добрих учинків перед людьми, які бачили б вас, а то не матимете нагороди в Отця вашого, що на небі.
Отож, коли даєш милостиню, не труби перед собою, як роблять лицеміри по синагогах та вулицях, щоб їх хвалили люди. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду.
Ти ж, коли даєш милостиню, нехай твоя ліва рука не знає, що робить твоя права:
щоб твоя милостиня була таємна, і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі.
А коли молитеся, не будьте як ті лицеміри, що люблять навидноті молитися по синагогах та на перехрестях, щоб показатися людям. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду.
Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що перебуває в тайні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі".


Незважаючи на те, де ти зараз знаходишся, подумай, що перед тобою стоїть важливе завдання. Він стосується наступних 40 днів. Особливий час, що відновлює дружбу з Богом, впорядковує близкість з іншою людиною і дозволяє краще пізнати самого себе.

Милостиня - це найпростіший спосіб турботи про іншу людину. Це любов Ісуса, яка завдяки тобі отримує форму гуманності. Немає потреби в якихось елегантних , вишуканих засобах. Береться до уваги твоя ініціатива , твоє бажання брати участь чи приєднатись до тих, котрі несуть добро цілим серцем. Тому такі звичні жести доброти  як  усмішка,  слова підтримки  чи просто  час,  можуть стати каналами Божої дії. 

Як гадаєш, молитва - це мета чи засіб? Аскетична вправа чи щоденне життя? Життєвий діалог чи потік прохань? Чи  важко однозначно щось про неї сказати? Тож нехай від сьогодні молитва стане у твоєму житті близькістю, дружбою і перебуванням з Тим, Хто тебе любить.  Ти ж, знаючи про цю любов, молись цілим собою. 

Якщо я собі у чомусь відмовляю, то який у цьому сенс? Що це мені дає? Чому я маю собі у чомусь відмовляти? Однак життя підказує, що регулярні вправи загартовують, укріплюють та готують до складніших моментів. Піст зміцнює твою волю, навчаючи її вмінню приносити жертви, вибирати те,  що досконаліше. І не розсіюватись на просте і посереднє. Піст – це  хороший спосіб, щоб пізнати самого себе. 

Стань сьогодні перед Богом з готовністю до ще одного навернення. Скажи , що вже тепер запрошуєш Його, що віддаєш всього себе . Не думай про те, чи тобі вдасться, чи вкотре програєш. Довірся! А він своєю приязню заповнить усе те  чого тобі бракує. 

Слава Отцю…