Уяви собі, що ти сидиш поруч з Ісусом над Генезаретським озером.
Євангеліє
Івана 6, 14–2714 Люди ж, побачивши чудо, яке сподіяв Ісус, заговорили: «Це справді той пророк, що має прийти у світ.»
15 І довідався Ісус, що вони мають намір прийти й узяти його, щоб зробити царем, - і віддалився сам-один на гору знов.
16 Коли ж настав вечір, учні його зійшли на морське узбережжя
17 і, ввійшовши в човен, попливли на той бік моря, до Капернауму. Уже й посутеніло, а Ісус ще не був прийшов до них.
18 І схвилювалося море від великого вітровію.
19 Пропливли вони з двадцять п'ять чи тридцять стадій, аж бачать - Ісус іде морем, до човна зближається, - та й налякались.
20 А він же до них: «Це я, не лякайтесь!»
21 І хотіли його взяти у човен, але човен відразу пристав до землі, до якої прямували.
22 А наступного дня народ, що стояв по той бік моря, бачив, що не було там іншого човна, тільки один, до якого Ісус не ввійшов разом з учнями своїми і яким його учні відпливли самі.
23 Інші ж човни прибули з Тиверіяди близько до того місця, де їли хліб, коли то Господь склав був подяку.
24 Отож, коли народ побачив, що нема там ані Ісуса, ані його учнів, то сіли в човни і прибули до Капернауму, шукаючи Ісуса.
25 Знайшовши його по тім боці моря, мовили до нього: «Учителю, коли ж ти прибув сюди?»
26 А Ісус їм у відповідь: «Істинно, істинно говорю вам: Ви шукаєте мене не тому, що чуда бачили, а тому, що хліб їли та й наситилися.
27 Працюйте не на ту їжу, яка проминає, лише на ту їжу, яка залишається на життя вічне, - яку як дасть вам Син Чоловічий, бо його Бог Отець назнаменував.»
Ісус дбає про тих, хто Його шукає, і піклується про їхні базові потреби. Але водночас Він показує, що зовнішній добробут не здатен втамувати всіх голодів нашого серця. Задумайся: які прагнення приховані в глибині твого серця?
Натовп, що йде за Ісусом, просить Його про пораду, як зростати у вірі. Ісус не дає списку конкретних діл, але навчає довіри та погляду, зверненого до Бога. А чого потребує твоє серце, щоб бути більш спрямованим до вічної поживи — якою є Ісус?
Слухаючи цей уривок Євангелія ще раз, подумай: у якій сфері твого життя ти хочеш зробити більше місця для зустрічі з Ісусом — Живим Хлібом?
Сидячи все ще поруч з Ісусом над озером, розкажи Йому про все, що зворушило тебе під час сьогоднішньої молитви. Відкрий Йому свої тривоги і надії, поділись відкриттями та думками. Скажи Йому, ким Він є для тебе.