29
03.2024
Прп. Марка, єп. Аретусійського, і Кирила дияк., та інших, що з ним постраждали при Юліані, мучителеві Мт 27, 45-56
0,00 / 0,00

Saturday, 25 березня 2023

Великий Піст, Мр 7, 31-37
Субота заупокійна

Прп. й ісп. Теофана Сигріянського. Св. Григорія Двоєслова, папи Римського.
{Свщмч. Еміліяна Ковча, пресв.}

За хвилю розпочнеш розмову з Богом. Вона потребує твого короткого приготування до слухання. Прийди до Христа, що прагне твого товариства і твого зцілення.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 7, 31-37.

31. Одного разу Ісус, покинувши тирську країну, прийшов через Сидон над Галилейське море у межі околиць Десятимістя. 32. І приводять йому глухонімого і благають його, щоб поклав на нього руку. 33. Взяв він його набік від народу, вклав йому пальці свої в уха і, добувши своєї слини, доторкнувсь до його язика; 34. підвівши очі на небо, зітхнув і каже:
– Еффата (тобто: відкрийся).
35. І зараз же відкрились його вуха, і язик у нього розв'язався, і він почав виразно говорити. 36. І наказав їм нікому про це не говорити. А що більше він їм наказував, то більше вони те розголошували. 37. І здивовані над міру, говорили:
– Він усе добре зробив: і глухим дає слух, і німим – мову.

До Ісуса привели чоловіка, ізольованого від спілкування. Буває, що часом нічого не хочеться чути і немає бажання розмовляти в нашому галасливому світі. Однак, втратити слух і голос є також великим терпінням, коли цілий спектр життєвого досвіду залишається недоступним. Це добре розуміють люди, які в певній мірі позбавлені якогось з людських чуттів. Господь часто повторював: «Хто має вуха, щоб слухати, – нехай слухає». Бо можна мати вуха і слухати, але не чути. Коли щось не хочемо чути, то затуляємо вуха, бо перше закрили серце. Цей спогад про чудо Ісуса, можливо, має відношення до твого духовного слуху. Чи чуєш Ти Господа, чи чуєш ближнього, чи чуєш голос власного сумління?

Іноді здається що слухати Господа трохи небезпечно. Що Він обов’язково картатиме, обов’язково хотітиме від тебе якихось надлюдських жертв, самозречень. Так, від такого голосу справді, може, й хочеться сховатися. Якщо щось із цього знайоме тобі, то вдивися в ці жести Ісуса для оздоровлення глухонімого. Вслухайся, в його зітхання і ось це: «Еффата (тобто: відкрийся)». Ісус прагне зцілити людину, повернути їй її потенціал віри, надії і любові.

Вчинивши чудо, Ісус наказує про це не розголошувати, проте, стається якраз навпаки. Баланс тиші і слова – це доволі важлива справа і добре коли керує нашими устами дух Божий, а не емоції, амбіції, звички. Святі завжди були уважні на голос Божий. Вони самі ретельно вчилися розрізняти його серед тисяч інших голосів і слухати Божої волі, слухати, щоб сповнювати її. Яким є твій досвід пізнання і слідування за голосом Божим?

Можливо, ця молитва спонукає тебе подякувати за дар духовного спілкування, тобто здатність чути голос Божий у своєму серці і за дар розмови з Ним у молитві. Це великий вияв любові Господа до людини і до тебе особисто. Можливо, потребуєш ще просити про зцілення духовного слуху. Не бійся довіряти!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.