24
03.2023
Св. Софронія, патріарха Єрусалимського Мр 15, 33-47
0,00 / 0,00

Thursday, 02 Березень 2023

Великий Піст, Мт 26, 36-46
Св. великомч. Теодора Тирона

Господь запрошує тебе сьогодні супроводжувати Його в молитві до Отця, щоб навчити тебе справжньої і щирої розмови з Богом у найважчі моменти життя. Приготуй своє серце до прийняття благодаті синівської довіри.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Матея 26, 36-46.

36 Тоді Ісус приходить з ними на місце, зване Гетсиманія, і каже до учнів: “Посидьте тут, поки піду та помолюся там.”
37 І взяв Петра з собою і двох синів Заведея, і почав скорбіти та тужити.
38 Тоді сказав їм: “Смуток у мене на душі – аж до смерти! Зостаньтеся тут і чувайте зо мною.”
39 І пройшовши трохи далі, упав обличчям додолу, молившися і промовляючи: “Отче мій, якщо можливо, нехай мине ця чаша мене. Однак не як я бажаю, лише – як ти.”
40 Повернувся він до учнів і, знайшовши їх заснулими, каже до Петра: “Отож і однієї години не спромоглися чувати зо мною?
41 Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне.”
42 Знову, вдруге, відійшов він і почав молитися: “Отче мій, коли ця чаша не може минути, щоб я її не пив, хай буде твоя воля!”
43 І, повернувшися, знову знайшов, що вони спали, бо очі в них були отяжілі.
44 Залишив він їх, пішов знову й почав молитись утретє, повторюючи ті самі слова.
45 Потім повернувся до учнів і каже до них: “Спіть собі й відпочивайте; наблизилась уже година, і Син Чоловічий буде виданий грішникам у руки.
46 Уставайте, ходімо! Ось наблизився мій зрадник.”

Ісус просить своїх учнів увійти з Ним в особливу молитву, де Він постане перед ними в новому, не надто привабливому образі слабкої людини. Такого Христа не так вже й просто прийняти. Після успішних проповідей, коли тисячі людей юрмилися біля їхнього Вчителя, після неймовірних чудесних оздоровлень і, навіть, воскресінь, вигнання бісів, здавалося б, що може захитати, злякати Його і їх у вірі. Проте, Ісус запросив їх до особливої близькості не лише до самого свого страждання, але й, через це страждання, до ще більшої близькості з Отцем.

По-людськи, Христос здригається від передбачення Свого хресного шляху. Часто люди, які пережили травматичні події, зізнаються, що не змогли б того всього перенести, якби знали наперед. Ісус знав усе… Тому просить відвести цю чашу терпіння, але в той же час ставить волю Божу вище за Свої страждання, вище за Своє життя. Тому що знає, що неможливо щоб воля Отця провадила в нікуди. Можливо, і в твоєму житті є моменти, щодо яких маєш потребу промовити разом з Ісусом до Отця: «Хай буде воля Твоя».

Ісус запросив учнів до співпраці у молитві: вони ніби й знаходяться близько, але, в той же час, неймовірно далеко. Часом чужий біль втомлює, знеохочує. Важкі очі, сон − це добре відомі всім симптоми незацікавленої молитви за інших. В той же час ця молитва була дуже потрібна власне учням, щоб сповнитися внутрішньої силу духу і витривалості. Можливо, і нам також траплялося залишитися з власними труднощами сам на сам. Можемо мати великі жалі на тих, на кого марно розраховували хоча б у молитві. Проте в нашій Гетсиманії завжди є Ісус, котрий  промовляє до Отця: «Хай буде воля Твоя».

У викликах сьогоднішнього дня ти можеш уповати на підтримку Отця, який скріпляв тебе на цій молитві. Передай з особливою любов’ю у Його опіку також тих, кому зараз важко, хто втрачає віру перед лицем страждань і за кого ніхто не молиться.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.