07
10.2022
Св. первомч. й рівноап. Теклі Мр 12, 1-12
0,00 / 0,00

Tuesday, 06 Вересень 2022

Звичайний період, Мр 3, 13-19
Св. свщмч. Євтиха

Прошу в Господа про благодать уважного слухання та доброго розуміння Слова святого Євангелія.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Марка 3, 13-19.

13. Одного разу вийшов Ісус на гору й покликав тих, яких сам хотів, і вони прийшли до нього. 14. І він призначив дванадцятьох, щоб були при ньому та щоб їх посилати проповідувати; 15. і дав їм владу виганяти бісів.
16. Призначив він дванадцятьох: Симона, якому дав ім'я Петро; 17. Якова, сина Заведея, та Івана, брата Якова, і дав їм ім'я Воанергес, у перекладі – Сини грому; 18. Андрія, Филипа, Вартоломея, Матея, Тому, Якова, сина Алфея, Тадея, Симона Кананея, 19. та Юду Іскаріота, що його зрадив.

Ісус потребує помічників. Навіть будучи чудотворцем, Він, однак, залишається під владою людських обмежень. Не може бути повсюди Сам. Як би багато людей до Нього не прийшли, все одно тих, які про Нього нічого не знають, залишається ще більше. Отож, обирає серед своїх учнів тих, які допоможуть Йому в Його місії проповідування Божого Царства. Там, де не зможе прийти Він особисто, або ж просто не встигне, оскільки час Його земного життя обмежений, підуть вони, проголошуючи Добру Новину та виганяючи всіляке зло.

Тих учнів на початку є лише дванадцять. Напевно, це така кількість, яка дає можливість присвятити кожному достатньо уваги, сприяючи їхній формації найближчих Господніх учнів. Перше, що мають робити ці обрані учні – це просто бути при Ісусі. Розділити Його життя, бути біля Нього, слухати Його слова, стати свідками Його діянь. Зрештою, ця близькість має зробити їх подібними до Нього Самого, вчинити їх досконалими свідками діянь їхнього вчителя та Господа. Вже після того зможуть йти на проповідь та виганяти бісів.

Кожен з тих дванадцятьох є названий по імені. Має свою власну, особливу, унікальну історію життя. У певний момент зустрів Ісуса і вирішив за ним піти. Володіє певними якостями, завдяки яким був обраний у число найближчих учнів. Велика честь, і, водночас, величезна відповідальність. Наприкінці зустрічаємо ім’я Юди Іскаріотського, який стане зрадником. Навіть найвище Боже обрання та покликання не позбавляє людину дару свобідної волі та власного вільного вибору. Одинадцять обраних розпорядилися цим даром «за» Ісуса, дванадцятий ж – «проти»… А яким є мій особистий вибір: «за» чи «проти» Господа Ісуса Христа?

Господи, хочу і я бути Твоїм вірним та обраним учнем – згідно Твого покликання та Твоєї благодаті!

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.