28
03.2024
Прп. Іларіона Нового Мт 27, 27-44
0,00 / 0,00

Monday, 06 грудня 2021

Звичайний період, Лк 12, 13-15; 22-31
Свв. Амфілохія і Григорія

Тиждень 25-ий по Зісланні Святого Духа.

Прошу в Бога ласки не залишатися байдужим на Його святе Слово.

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 12, 13-15; 22-31.

13. Одного разу, коли Ісус учив, сказав до нього хтось із народу:
– Скажи братові моєму, щоб поділився зо мною спадщиною.
14. Ісус промовив до нього:
– Чоловіче, хто настановив мене суддею або ділителем над вами?
15. Далі промовив до них:
– Глядіть і бережіться всякої зажерливости, бо не від надміру того, що хто має, залежить його життя.
22. Далі сказав до своїх учнів:
Тому кажу вам: не журіться про життя ваше, що їстимете, ані про тіло, в що вдягнетеся; 23. бо життя більше від їжі і тіло – від одежі.
24. Гляньте на круків, що не сіють, ні жнуть; нема в них ні комори, ні стодоли, і проте Бог їх годує. Оскільки більше варті ви від птахів.
25. Хто з вас, трудившись, може додати до віку свого хоча б один лікоть? 26. Коли, отже, і це найменше понад вашу силу, чому клопочетесь про інше?
27. Гляньте на лілей, як ростуть: не працюють і не прядуть, а кажу вам, що навіть Соломон у своїй славі не вдягався так, як одна з них. 28. Коли, отже, траву, що сьогодні на полі, а завтра кидають до печі, Бог так одягає, то скільки більше вас, маловіри.
29. І не побивайтесь, що вам їсти та що пити, і не клопочіться. 30. Бо того всього шукають люди віку цього; Отець же ваш знає, що воно вам потрібне. 31. Отож шукайте його царства, і це вам додасться.Пішов той, сповіщаючи по всьому місті, що Ісус зробив йому.

Спочатку Ісус просто відмовляється виступити в ролі судді між двома братами. Дуже часто і ми очікуємо від Бога те, з чим непогано можна було б впоратися власними силами. Віддати належне своєму ближньому, вчинити справедливо з братом – для цього не потрібно надзвичайне втручання Господа. Натомість, Ісус дає критерій, яким треба керуватися у житті – уникати зажерливості, тобто намагання за будь-яку ціну отримати власний зиск.

Далі Господь заохочує довіряти Богові, уникаючи надмірної журби: «не журіться про життя ваше, що їстимете, ані про тіло, в що вдягнетеся». Іноді ці слова нам можуть здаватися надто наївними, а подекуди навіть викликати роздратування. Як же ж не журитися, коли маємо реальні проблеми в своєму житті? Та Ісус не є наївним і не очікує наївності від нас. Двічі чуємо Його заклик: «Гляньте!» Через приклади птахів та лілей Ісус запрошує перемикнути увагу від своєї власної журби до Божої про нас турботи. Навіть у найбільшій скруті не варто про це забувати – наш Отець знає про наші потреби!

При цьому Ісус не закликає і до пасивності. Не запрошує скласти руки і чекати, поки Боже провидіння саме якось вирішіть всі наші труднощі. «Шукайте Його Царства, і це вам додасться!» Отже, від нас замість безплідної журби очікується певна діяльність. А де і як Я сьогодні можу шукати Божого Царства? Що я можу зробити доброго та справедливого?

Прошу в Господа про Його мудрість, щоб не журитися і не клопотатися про те, що від мене не залежіть, натомість роблячи добро там, де це можливо вже сьогодні.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу.